Mramor

2. dubna 2009 v 23:31 | Já |  Turistika / geocaching
Je tomu dva dny, co se moje žena vypravila s dětmi hledat poklad na Mramor.
Ptáte se, co myslím Mramorem? Mramor je skalisko trčící nad Svatým Janem pod skalou, skýtající úchvatný pohled na divoce zvlněné a skroucené skály lemující potok Kačák. Jsme nedaleko Prahy, ale nezasvěcený tohle místo překoná stopadesátikilometrovou rychlostí po dálnici D5, nebo ho prospí v autobuse či vlaku, řítícím se někam na Plzeň, aniž by ho napadlo, že co by kamenem dohodil, se skrývá scenérie doslova pohádková, úchvatná a s ničím podobným nesrovnatelná.
Zpět ale k mojí ženě!
Okouzlena laciným aparátem GPS a svěžím jarním počasím vyrazila před několika (nedal bych opravdu ruku do ohně za kolika) dny s Kačenkou a Ondrou hledat poklad (cache) na Mramor. Důvody jsou prosté: Celkem dobře to tam zná a od našeho příbytku to věru není daleko, dejme tomu 1,5 kilometru vzdušnou čarou. Kačenka začíná pomalu chodit, ale pochod Praha Prčice by asi ještě tak docela nezvládla. Nicméně tato "destinace" je až do poslední chvíle snadno dostupná i s kočárem, což je také důležité.
Těsně pod vyhlídkovým místem Ondra opravdu našel poklad, což byl pytlíček s plastikovými káčami. Jestli jsem to správně pochopil, nakonec ho do jisté míry zaujal více výhled z Mramoru na klikatící se Kačák než samotný poklad, a proto cestou domů celý nález v okouzlení úžasným výhledem dočista ztratil. Ó, hrůzo…
Ondra a GPS aparát
Ondra na Mramoru a Svatý Jan pod skalou

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MirekČ MirekČ | Web | 3. dubna 2009 v 10:34 | Reagovat

Tak s GPS-kou se hoch v životě fakt nestratí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama