První opatrná výprava na kole

3. dubna 2009 v 15:21 | Já |  Cyklistika
Dnes jsem oprášil bicykl, lehce promazal řetěz a projel si to nejtriviálnější kolečko po okolí (cca 15 km). Trasa bezesporu z mých nejoblíbenějších, neboť se dá stihnout za hodinku a půl, vede z obce Vráž, okolo hřbitova přes Záhrabskou ( osada v divočině, která mimochodem vznikla díky prvorepublikovým tunelářům, kteří ten kus lesa začali prodávat coby stavební parcely, přestože jim nepatřily ), lesní cestičkou okolo Mramoru ( zmiňoval jsem se o dva články nazpátek ) přes louky Na Mramoru. Tam je možno nalézti lesní stezičku, která vás dovede k místu, které skýtá pěkný výhled na obec Hostím a úžasnou členitou krajinu. Polní cestou sjedete na silnici, vedoucí z Hostími do Berouna. Můžete si vybrat kratší nebo delší variantu, obě jsou z kopce a po rovince, ta delší vede jakoby do Berouna, ale hned za cedulí Beroun se napojíte na asfaltku, která vede podél Berounky, a po ní se dostanete až do Hostími. Druhá vede do Hostími rovnou a přijdete o tu parádní rovinku podél Berounky, kde taky můžete lacino nahnat nějaké kilometry.
Pokračujete na Svatý Jan pod skalou. Jak Hostím tak Svaťák mají svou hospodu, obě mají své kouzlo.
Po projetí Svaťákem vás čeká zlatý hřeb ve formě strmé stezky (poznáte ji podle zeleného zábradlí, které najednou vede do lesa), která vede zpět na Záhrabskou a na Vráž. Začátek vyšlápnou jen drsní hoši, ale po 100 metrech už to jde.
A tam jsem dneska málem vypustil duši. Zima se na mě podepsala! To, co mi obvykle trvá hodinku a půl, mi dneska trvalo o hodinu více.
Vle všude kvetou podléšky a zpívají ptáci, a to je to, co jsem po dlouhé zimě potřeboval.
Maminka Helenka(moje žena) myje okna a mě zvoní budík, neboť jdu do práce.
Tuto trasu příště nafotím, abyste se pokochali se mnou.
Pápá!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama