Leden 2012

Crazy dream - part III.

14. ledna 2012 v 23:11 | Štaja |  comix
A je tu slibovaná šachová partie, odehrávající se v horečnaté noční můře mra CHO, třetí pokračování nedokončeného comixu s názvem "Crazy dream" (s tou Angličtinou si nedělejte moc hlavu). Počátek této prazvláštní taškařice naleznete ZDE.

Na prvním snímku mr. CHO a Marťan nasazují do hry figury. Marťan nasazuje agenta Skalistého a agenta Orgona, zákeřného bastarda se skleněným okem. V tu dobu již na šachovnici čekají za Damr.CHO Jacky Horn a za Marťana odporný Lepra.
Mr. CHO je na vážkách. Nemá již žádné silné figury. Nasadí tedy figuru nejsilnější, bohužel nikoli silou či důvtipem, ale postavením, které zaujímá v politice. Tou figurou je nadřízený pana CHO, sám zamlklý pan ministr Stano.
Jacky Horn propadá panice. Na tuhle partii jsem tedy sám... To je snad zlý sen!
Marťan spouští budík, který odměřuje čas do výbuchu celé šachovnice.


Na následujícím snímku je Lepra zneškodněn železobetonovou pěstí. Agent Orgon bere naprosto proti pravidlům do rukou meč, který má schovaný ve věži.
Smrdí to šachem.


Horn někde záhadně bere meč a vrhá se do boje s proradným Orgonem. Pan ministr Stano se diví a je zmaten. Čas běží.


Meč zůstává v těle agenta Orgona. Ze zálohy se nenápadně blíží agent Skalistý s nožem. Pan ministr Stano vše zděšeně pozoruje a začíná se zlobit. Vždyť je zde před jeho očima pácháno bezpráví!!!

...A toto je vrchol celé sekvence...


...Pan mimistr Stano rozerve baloňák, naběhnou mu svaly na rukou i na nohou, narůstá mu hrudník a mění se v Superstana. Bere do rukou těžkou věž a likviduje s ní agenta Skalistého těsně před osudným bodnutím!!!

Ale budík tiká dál.
Myslíte, že ho Jacky Horn stihle zastavit?

Pokračování příště!!!