Gastrowoodoo

22. června 2012 v 21:40 | Štaja |  Pracovní / z gastronomie
Věříte v kouzla a čáry?
Třeba si nevěřte. Nikdo vás koneckonců nenutí...
...A kdyby vám nějaké kouzlo začalo fungovat, používali byste ho? Nebylo by to sice stoprocentní, ale občas by zabralo. Zavrhli byste takové čáry jako zbytečné?
Hovořím zde o takzvaném "gastrowoodoo". Spoustu svých spolupracovníků jsem už přesvědčil o tom, že tohle umění ovládám na výbornou.
Tedy, abych uvedl vše na pravou míru, ovládám pouze jednu jedinou odnož "gastrowoodoo", a tím je speciální tanec pro zahnání nevítaného zákazníka. Pracovně by se to dalo nazvat kouzlem "Zažeň hosta".
Probůh, už jsem jich zahnal bezpočet... Dá to sice práci, ale když se vše podaří, veskrze sklidím upřímnou gratulaci...
...Neboť nepříjemný zákazník je pro číšníka, jehož životním posláním je dělat lidi šťastnými, cesta peklem...
Ve skutečnsti to vypadá zhruba takto.
Přicházím do "kolbenky" a první, co mě zajímá, je kniha rezervací (někdo ji nazývá lexikonem kouzel). V případě, že se na řádkách "lexikonu" objeví třeba pan "P", případně pan "BŽ", nedej bože pan ředitel (v tom případě už leckdo hledá černého kohouta, aby ho obětoval při neumělém satanistickém rituálu), začínám reagovat.
Nechci se chlubit, ale poměrně dobře si pamatuji, co který zákazník požaduje. Někdo má rád pouze ryby, ale nechutnaly by mu bez zakysané smetany, jiný nevezme do úst nic jiného než pětipalcový stejk, někdo pije pouze Evian pokojové teploty a neustále to samé víno.
Když tedy například zjistím, že má ve 12.00 přijít pan "P", okamžitě připravím k jeho oblíbenému stolu lahev ledovcové vody pokojové teploty a lahev jeho oblíbeného vína, přičemž si k ruce přichystám minimálně další tři lahve této vody a postarám se o to, abych měl i tři rezervní lahve jeho oblíbeného vína. Když zjistím, že vodu pana "P", případně víno pana "P" nemám, ztropím zmatek, nechám si otevřít sklad, vše si dofasuji, vodu ohřeji na pokojovou teplotu, víno dám nachladit, v kuchyni se zeptám, mají - li dnes uzeného pstruha a křen na oblíbenou omáčku pana "P". Když tohle vše stihnu do 12.00, mám vysokou pravděpodobnost, že pana "P" zaženu a on nepřijde.
Ve 14.00 vítězoslavně škrtnu patřičný řádek v "lexikonu", řeknu kuchařům, že křenovou omáčku mohou odeslat do recyklace, načež do prázdné hospody vstoupí můj nadřízený a zeptá se mě, proč na stole číslo xx stojí ta lahev Evianu... Tak mu prostě vysvětlím, že jsem očeával pana "P" a on bohužel nepřišel. Asi mu do toho něco vlezlo...
Mým rekordem byla zahnaná skupina šestnácti klientů, kteří měli na 23.00 objednáno šestichodové menu. Organizátor dorazil ve 22.45 (to už jsem měl na stole připraveno čerstvé pečivo, hořely svíčky a každý měl zalitu vodu s jednou kostkou ledu), vše zaplatil a omluvil se, neboť ostatní rozhodli jít raději někam do města...
...Pana ředitele jsem také zahnal nesčetněkrát...
...Toho současného jsem zrovna včera zahnal vyleštěnou gilotinkou a speciálním popelníkem na doutníky...
Zkuste to také! Pokud v sobě objevíte sklony ke gastrowoodoo, ušetří vám toto snažení lecjaký šedivý vlas!

Přikládám obrázek, použitý coby p.f. 2010. Právě jsem v časové tísni, nicméně až stvořím nějaký příhodnější, budu ho aktualizovat. Dobrou noc a co nejméně probodaných woodoopanáčků ve vaší oblíbené hospodě!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MirekČ MirekČ | Web | 24. června 2012 v 10:02 | Reagovat

Hezky napsané a vysvětlené tak, že jsem to pochopil i já. :-)
Budu muset vyzkoušet. Proti paní ředitelce  a její hospitaci si na všechny vyučovací hodiny nachystám perfektní přípravy. :-D

2 Čerf Čerf | Web | 30. června 2012 v 10:29 | Reagovat

Moc dobrá a profesionální metoda, proti které navíc nikdo nemůže ani ceknout :-). Ale já jsem ještě úspěšnější: Doma plaším hosty tak dokonale, že nikdo nikdy nepřijde, a to na jídlo nemusím ani sáhnout :-)

3 staja staja | 30. června 2012 v 11:51 | Reagovat

[2]: Gratuluji. Tento stav doslova hraničí s nirvánou!

4 ethnea ethnea | Web | 16. července 2012 v 6:35 | Reagovat

Paaani, tak takhle to funguje... =)

U me staci, ze uvarim a vsichni mizi z dohledu, abych je nenutila ochutnat. Ale to je spis nejaka cerna svatost nez voodoo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama