Červenec 2012

GASTROCOP

24. července 2012 v 11:08 | Štaja |  comix

Hola hola!
Tahle postava mi už dlouho zrála v hlavě. Už tu byl pavoučí muž, netopýří muž, mravenčí muž a kdo ví ještě jaké varianty supermanů. Taky tu byl Robocop, ten mi byl obzvláště sympatický, zejména díky své rozpolcenosti.
A nyní přichází...

...Jistě neprohloupíme, necháme - li promluvit kapacitu v oboru, Horsta z Teleshoppingu (tady má vlasy, protože se jedná o paralelní realitu a v té má Horst z Teleshoppingu vlasy, to ví každé malé dítě), (Vlastně si vůbec není podobný. V paralelní realitě vypadá Horst úplně jinak. Důležité je ale pouze kružítko na sáčku)...


...GASTROCOPtm!!!


TRAMTADADÁ!!!"Číšníci už jsou zbyteční," proklamuje Horst. "Pořiďte si do vaší restaurace Gastrocopatm! Až do 31. 12. dostanete ještě navíc naprosto nezbytnou součást moderní restaurace, Aeronautického ukazatele cesty na hajzltm!"
Gastrocop se hodí především do hotelových provozů a dá se dle potřeby konfigurovat. Varianta na obrázku je určena pro eliminaci početnější skupiny důchodců ze Spojených států. Proto je vybavena absolutní bombou na gastronomickém trhu, "tapwatergunemtm".
Ano, Gastrocop je chopen zalít kohoutkovou vodou sklenice až čtyřiceti klientů v jedné minutě. Díky kvalitnímu zaměřovacímu aparátu je naprosto vyloučeno potřísnění klienta!
Za pomoci předinstalovaných cizojazyčných slovníků, připojení přímo na server mezinárodního statistického úřadu a vestavěnému analyzátoru mimických svalů je schopen objednávat tempem deseti klientů za minutu. Objednávky jsou okamžitě odesílány přes speciální anténu do kuchyně. Omyly jsou vyloučeny.
Běžného číšníka samozřejmě vždycky obtěžovali hosti, hledající toaletu. Gastrocoptm je proto vybaven hned dvěma praktickými návěstidly na ramenou. Aniž by klient vůbec stihl Gastrocopovi poklepat na rameno a vyslovit dotaz, okamžitě spatří návěstidlo a rychle pochopí, kudy vede cesta za štěstím. V případě pomalejších entit nastupuje do hry již zmíněný "Aeronautický ukazatel cesty na hajzltm ".
Další převratnou novinkou je "Elektronický PR manažertm ". V případě sožitějších dotazů vyjme Gastrocop "PR managera" z nabíječky na svém břiše a jednoduše ho podá klientovi do ruky. Ten se ho může ptát na sebenesmyslnější dotazy. "PR manager" mu bude schopen díky nainstalované online aplikaci "Shut your trap!tm " odpovídat až do vybití akučlánku (cca čtyři hodiny)!
Jistě jste postřehli i ten fakt, že zásuvka na kečup je stejně veliká jako zásuvka na hořčici a majonézu současně. I to je důkazem prohnanosti našich inženýrů!

Nechybí ani praktická troubička na pečivo, dostatečné množství mlýnků na čerstvý pepř a hrubozrnnou sůl, gloš pro udržení teplého jídla, MUZO (pochopí jen znalci) a samozřejmě USB port.

...A teď si jistě říkáte, kde je kostkový led, který američtí důchodci spotřebovávají tak ve velkém. I na kostkový led naši inženýři mysleli, jenže na obrázku není. Výrobník ledu by byl vidět pouze při pohledu ze zadu. Ledové kostky Gastrocoptm střílí přímo z p...

...Tato kresba vznikla přímo v zaměstnání, když jsem se nudil. Není to až tak obvyklé, ale nedělní odpoledne někdy opravdu plyne velmi pomalu...

...Pokud se k tomu ještě někdy dostanu, mám v záloze ještě historku o tom, jak Gastrocop vlastně vznikl a kdo byl jeho otcem a matkou. Však to ve skutečnosti není úplný robot. V minulosti tohoto výrobku se vznáší oblak dávné křivdy...

Slunce v louži II.

16. července 2012 v 11:36 | Štaja |  Fotky
Mám zase chvilku čas a tak procházím kaši, vytvořenou z letošních fotek. A objevil jsem zajímavé "slunce v louži".

Tento fenomém zde není poprvé. Jedno slunce v louži jsem již ulovil před časem a najdete ho ZDE. To bylo podzimní slunce z Beskyd.

Toto je slunce v louži, ulovené v předjaří nedaleko obce Zbečno, při výpravě k přehradě Klíčava


Slunce občas padá do louží. Nevím, proč to dělá. Snad se koupe. Možná je trochu symbolické, že v prvním případě se chystá na zimu a ve druhém na jaro. Kupodivu podzimní snímek působí optimističtěji.
Přeji všem hezký den a "slunce v duši"!