Listopad 2012

Podezřelé

24. listopadu 2012 v 11:46 | Štaja |  Fotky
Podívejte se na malý postřeh z výletu Prahou.
Toto jsem netušil....Světe, padni na kolena! Po... se z nás! Však jsme tu, občané nejdokonalejšího státoprávního uspořádání...
...Řepáci z České Řepubliky!

Bujón a Krutón

22. listopadu 2012 v 15:48 | Štaja |  comix
Včera proběhla bujará rozlučka s kolegou, který jde za lepším (alespoň v to doufá).
Věnoval jsem mu pilotní díl seriálu "Kruton a Bujon".
Jde mi to trochu do kopce, ale příště se polepším.
Můj první animovaný film

8. listopadu 2012 v 20:38 | Štaja |  Animace
Hola hola!
Mít tak více času... Mám ten pocit, že by den měl mít minimálně 36 hodin, abych všechno stihl a zbyl mi ještě čas na spánek.
V poslední době jsem přičichl k něčemu nevídanému. Tou prazvláštní věcí je animace. Jak obrovské možnosti skýtá toto specifické odvětví tvorby. Můžete rozpohybovat vaše vlastní postavičky, můžete je po svém ozvučit, můžete jim vdechnou duši... Chce to jen trochu trpělivosti. A s každým dalším pokusem získáváte nové a nové zkušenosti, s každým dalším pokusem vás to celé pohlcuje.
Začínám tím nejjednodušším: Rozpohybuji krabici, respektive robůtka.
K tomu, abych rozpohyboval humanoida, budu potřebovat trochu více přípravy. Postavičku musím totiž vymyslet i s tím, které klouby bude potřebovat, co všechno se na ní bude hýbat, co bude vyjadřovat obličej, co se naopak nebude hýbat vůbec a podobně.
Moje drahá sestra mi dodala námět a podá mi i pomocnou ruku. První zkouška může vypadat rozpačitě a poukazuje na některé chyby (v afektu jsem zapomněl v záběru několikrát za sebou oči), ale teď už tuším a lépe si to celé připravím.
Napadlo vás třeba, že v jedné vteřině musí proběhnout mimńimálně 24 obrázků, aby byl pohyb plynulý? A že na tak jednoducjé postavičce, jakou uzříte, otevřete - li můj padesátivteřinový pokus, probíhá současně šest různých pohybů?
Nelekejte se, je to jen takové cvičení!


Příště bude jistě i mimika propracovanější. Každopádně při této trnité cestě neházím flintu do žita!