Září 2014

Čarování s Animatějem 2

29. září 2014 v 11:26 | Štaja |  Animace
Hola hola!

Úvodníček k první lekci "Čarování" můžete shlédnout ZDE.
Děti si v první hodině vytvořily z papíru jednoduché kresby na téma "život pod mořem", vystřihly si je a potom dle vlastní fantazie rozpohybovaly. Tím vznikl živý obraz.
Ve druhé hodině jsme vybalili mikrofon a rozličná udělátka a vyrobili jsme si k živému obrazu zvuky.

Zde je úvodníček k druhé hodině. K přiblížení toho, jak zásadní roli hraje ve filmu zvuk, jsem použil filmovou anekdotu "Hračka", kterou jsme před nějakým rokem vytvořili s mojí drahou sestrou a mojí ještě dražší dcerou.


Děti si vyrobily a vymyslely i název a opatřily vše titulky (samozřejmě pod mým dozorem). Protože můj dozor nebyl dostatačně drsný, jmenuje se film tak, jak se jmenuje. Prostě a jednoduše to byla "hrozná sranda".
Nicméně děti se musí bavit, jinak se nudí. A navíc, je to jejich výtvor, že?

Zvuky vznikly bubláním stéblem do kalíšku s vodou, motor ponoky je ve skutečnosti takový ten malý mixérek na cappuccino, drhnoucí o list papíru, a v jednu chvíli velryba polkne rybu a to je vytažení špuntu z umyvadla.
Zvuky se dají úspěšně lovit na netu, nicméně vyrábět je je zajímavější a vyžaduje to zapojení šedé kůry mozkové.

Zde je tedy první film naší dílničky, živý obraz moře, který děti nazvaly... BEZDRÁTOVÁ KLÁVESNICE. Grrrr!Všechny začátky jsou těžké, jak vidíte, nicméně postupně se budeme propracovávat k ucelenějším "kusům".
Na celém živém obrazu je pozitivní to, že jsem dodal pouze techniku, papír, nůžky a malovátka a nadhodil téma. Vše ostatní si vymyslely děti samy.

Tak příště na viděnou!

Čarování s Animatějem 1

27. září 2014 v 21:07 | Štaja |  Animace
Hola hola!

10. 9. proběhla v rodinném centru Slunečnice (více informací ZDE) první lekce "Čarování s Animatějem".
K té příležitosti jsem si vytvořil i úvodníček:Snažím se povědět dětem něco o animaci a předvést jim, že k tomu, aby vznikl smysluplný krátký film, je důležité mít především nápady, trpělivost, praxi a až nakonec i nějakou tu techniku.

Do projektu, se kterým mi pomáhá i moje ženuška, jsem zatím zapojil dvě děti.
Ti, kdož jste z okolí Berouna a zajímáte se o podobné věci, ozvěte se!